banner banner

Vytápění

 

Vytápění patří k nejdůležitějším požadavkům pro zajištění našeho pohodlí.

 

K čemu by nám byl krásný dům, ve kterém by jsme v zimě mrzli. Odpradávna je oheň zdrojem tepla a pomocníkem k přípravě pokrmů. Vzpomeňme na doby nedávno minulé, jak mizeli z chalup krásná a provozu schopná kachlová kamna a na místo nich se budovali kotle pro ústřední vytápění, nebo elektrické přímotopy, co začali nekompromisně ždímat naši peněženku.   

Neuplynulo mnoho vody a na místo tehdy starých zbouraných kachlových sporáků se vracejí nová krásná kamna, co by důležitý prvek obydlí. Tato kamna nejsou závislá na elektrické energii takže jejich provoz není omezen žádnou přírodní či ekonomickou katastrofou. Sporáky uzpůsobené vytápění celého rodinného domu dnes oceňuje mnoho mladých lidí, kteří v něm našli zalíbení a po zkušenostech s nimi za nic jiného neměnili. Sálavé teplo, praskot ohně, zdravá a jinak chutnající strava připravená v klasické troubě, nezná konkurenta který by ji předčil.

Při dnešních pořizovacích cenách a požadavcích na provoz tepelných spotřebičů jsou schopna i přes prvotní finanční investici obstát v nejvyžších příčkách hodnocení a nepodléhají nutnosti výměny po pár letech, jak je tomu u kotlů ústředního vytápění. Každého se ptám, proč chce běhat topit někde do sklepa a v kuchyni, kde tráví nejvíce času přípravou pokrmů zejména ženy, utrácet další peníze za provoz dalšího spotřebiče, ať už plynového nebo elektrického. Dnešní doba nás nutí zamyslet se nad tím, jak úsporně hospodařit a být nezávislý na cizích zdrojích. Rozmach krbových kamen pro nezávislé přitápění tomu nasvědčuje...tak proč ne kachláky? 

  

  Stolový kachlový sporák s možností výměníku pro ohřev TUV a vytápění dalších místností. Vysoká akumulace tepla zaručí skvělou domácí pohodu.

Komimictví Z.Navrátil administrace
(c) 2012 - 2022, B.A.D., LTS-Computer